Vrijdag 16 september 2011
Gisteren heeft de gemeenteraad ingestemd met de plannen voor de Van Weedestraat. De raad was het unaniem eens met het plan voor de nieuwe inrichting van de straat tussen de kruising met de Stadhouderslaan en de rotonde Burgemeester Grothestraat. Auto’s kunnen er straks nog in één richting doorheen, fietsers in twee richtingen en voetgangers krijgen aanzienlijk meer ruimte. Met nieuwe bestrating, bomen, verlichting en straatmeubilair wordt de straat sfeervol ingericht en de hoogteverschillen worden geminimaliseerd zodat de straat bijvoorbeeld ook met een rollator of kinderwagen goed toegankelijk is.
Daarnaast heeft het merendeel van de gemeenteraad ook ingestemd om een plan te maken om het gebied tussen de Stadhouderslaan en de spoorwegovergang op te knappen en in één stijl te brengen met de nieuwe inrichting van het deel richting de rotonde Burg. Grothestraat.
In oktober starten de werkzaamheden
Volgende maand beginnen de werkzaamheden al om het plan ten uitvoer te brengen. Dit begint met aanpassing van de kruising Stadhouderslaan-Van Weedestraat. Deze kruising wordt half oktober afgesloten voor verkeer om het riool, kabels en leidingen te kunnen vernieuwen. Daarna wordt de kruising anders ingericht.
Omleiding
Deze werkzaamheden hebben ingrijpende gevolgen voor het verkeer. De komende weken worden inwoners en verkeersdeelnemers geïnformeerd over omleidingsroutes en de bereikbaarheid van het winkelgebied. Doorgaand verkeer wordt omgeleid via de Dalweg, Koningsweg en provinciale N234.
Het werk aan de kruising moet eind november klaar zijn zodat de winkels in de decembermaand goed bereikbaar zijn.
Begin 2012 is de Van Weedestraat zelf aan de beurt en gaan we er een mooie, gezellige winkelstraat van maken.